Tapu sahibi ölmüş arazi çks ye nasıl kayıt ettirilir - Tarimziraat.com Forum


>> Tarımsal Forum Ana Sayfası >> Tarla Forum >>

Tapu sahibi ölmüş arazi çks ye nasıl kayıt ettirilirüretici fotoğrafı

Tarim Z , 01.01.2024

sahbi ölen arazi çks ye nasıl kayıt dili
Tapu sahibi ölmüş ve İntikali yapılmamış tarım arazileri taahütname ile çks ye kaydedilebilinir ve hertürlü tarımsal desteklemeden yararlandırılır.İntikali yapılmamış arazileri mirascı olmayan üçüncü bir şahısta taahütname vermek suretiyle çks ye kaydettirebilir.Taahütname tarlanın olduğu yerdeki muhtar ve azaya imzalatır.Taahütnamelerin süresi üç yılıdr.Üç yıl sonunda arazi yeniden çks ye kaydettirilmek istenirse yeniden taahütname düzenlenir.

Birden fazla mirasçının aynı araziye taahhütname ile başvurmaları durumunda arazi kimin adına çks ye kaydedilir ?


Birden fazla mirasçının aynı araziye taahhütname ile başvurmaları durumunda taraflardan anlaşma yoluna gidilmesi istenir. Başvurulan arazide üretim olmaması ve anlaşma sağlanamaması durumunda taraflardan mirasçılık belgesi talep edilir ve çks ye kayıt işlemi mirasçılık belgesinde belirtilen oranda yapılır. Arazinin üzerinde ürün olması ve anlaşma sağlanamaması durumunda ise araziyi eken kişi adına çks ye kayıt yapılır.Arazi üzerinde üretimi kimin yaptığına İl / İlçe Tarım Müdürlüğü karar verir.

Tarım arazisinde hissesi olmayan birden fazla kişinin aynı araziye taahhütname ile başvurması durumunda ne yapılır ?


Tarım arazisinde hissesi olmayan birden fazla kişinin aynı araziye taahhütname ile başvurması durumunda taraflardan anlaşma yoluna gidilmesi istenir. Başvurulan arazide ürün olmaması ve anlaşma
sağlanamaması durumunda arazi kaydı yapılmaz. Arazinin üzerinde ürün olması ve anlaşma sağlanamaması durumunda ise arazinin ÇKS'ye kaydı araziyi eken kişi adına yapılır.

 

Yorum Yazın

 İLGİLİ FORUM BAŞLIKLARI>> Sulu patates tarlası icar fiyatları

>> Tarım arazisine ev ve bina yapmanın cezası

>> Tekirdağ Karlı mahallesi 15 dönüm tarla icar

>> Tapu

>> muğla, dalaman, 30 dönüm sulu tarla, kiralık

Kapat ×tarimziraaat.com © 2008

Tarımla Uğraşanlar Ne Yapıyor

Juma Osama Susam fiyatlarının yükselmesini istiyor