Tarım arazisine ev ve bina yapmanın cezası - Tarimziraat.com Forum 

Sponsorlu Bağlantılar

Tarım arazisine ev ve bina yapmanın cezası

Tarla ile ilgili konu başlıkları

>> Tarımsal Forum Ana Sayfası >> Tarla Forum >>

Tarım arazisine ev ve bina yapmanın cezası

üretici fotoğrafı

Tarlama 3*7 bir konteyner koydum. Anında belediye ekipleri yapı tatil belgesini kapıya asmışlar. 3bin lira cezası olacakmıs ve ayrıca adli mercilere durum bildirilecekmis. Tarlada insanlar dinlenme, yemek yada zaruri ihtiyaçları nasıl karsilayacak. Bir çözüm de sunulmuyor yetkililer tarafından. Bu konuda acil düzenleme yapılmalı.

Misafir1170201 , 16.07.2021

Beğendim  (6)   Beğenmedim (0)

Tarım arazisine ev ve bina yapmanın cezası forum -  kullanıcı resmi Cezayı ödeyince peşini bırakıyorlarmı?

Misafir060205 | 15.09.2021

üretici fotoğrafı

Kendi tapulu arazime standartlara göre yapılmış 20 veya 30 M2 konteynır koymak için ruhsat istemek tam bir daçmalık o arazi benim ve konteynırda benim kendi malım için neden izin almalıyım, nerede kaldı özel mülkiyet kavrammı

Misafir1185024 , 15.06.2021

Beğendim  (11)   Beğenmedim (0)

Tarım arazisine ev ve bina yapmanın cezası forum -  kullanıcı resmi aynen öyle

Misafir053043 | 11.07.2021

üretici fotoğrafı

Merhaba, ben tarımsal arazi olarak geçen bir tarlada ev aldım. O evi 3 er metre ön ve arka cepheden genişletmek için kalıp çaktım. Biri şikayet etmiş. 1 hafta durdurma kararı verdiler. Yasaktan sonra gelip izin al dediler. Sizce bu genişletmeye izin alabilirmiyim

Misafir1137030 , 15.05.2021

Beğendim  (6)   Beğenmedim (1)

Tarım arazisine ev ve bina yapmanın cezası forum -  kullanıcı resmi ben konteynir bile koydumuyorlar satarken koyarsın diyorlar size katiliyorum bir çozum bulsunlar ne diyorlarsa onu ekelim bir konteynir ya ev yapalim demiyoruz.

Misafir230199 | 31.08.2021

üretici fotoğrafı

Ben bu işten bişey anlamadım köyde ev yapacak yer yok yolun kenarında yerim var altı 70 yıldır etkilemiyor tarım arazisi deniliyor gelin inceleyin taşlı yer diyorum dinleyen yok ne yapalım sonrada köyden şehire gelin diyorlar

Misafir1091024 , 05.05.2021

Beğendim  (7)   Beğenmedim (0)

Tarım arazisine ev ve bina yapmanın cezası forum -  kullanıcı resmi haklısınız arazi koruma kanununda iyi bir değişiklik yapılması gerekli

Misafir307600 | 12.05.2021

üretici fotoğrafı

Tarim arazisine kacak yapıların hepsi yikilmali kaldırılmalıdır.ulkemizdeki terör sorunundan büyüktür bu mevzu.resmen Geleceğimiz i çalıyorlar.tum kamu kurumları bu konuda çalışmalı lakin ayak diretiyor bazilari.

Misafir1045078 , 05.04.2021

Beğendim  (2)   Beğenmedim (20)

üretici fotoğrafı

İmar barışına rağmen heryer konteyner ve bağ evi dolu.Varın sebebini siz bulun! Ben bir konteyner satın aldım 5000 metrekare üzerindeki arazime koymak ve ruhsat almak için müracaat ettim. Şu anda sadece ruhsat alana kadar hesaplanan masraflarLihkab bahçeye çevirme 500 tlMimari proje 5000 tlStatik. 3000 tlElektrik proje konteyner içi 1500 tlSu konteyner içi 750Zemin etütü. 750Şantiye şefi 1800 tlTakipçi 1300 tlÖn izin almak için en az 3-4 ay zaman. Görüş istenmeyen kurum neredeyse yok.

Raşit Oytun , 11.11.2020

Beğendim  (5)   Beğenmedim (8)

Tarım arazisine ev ve bina yapmanın cezası forum -  kullanıcı resmi Trafik tescil yaptır ne cezavar ne uğraş masraf et kimsede bişey edemez

Misafir091024 | 05.05.2021

Tarım arazisine ev ve bina yapmanın cezası forum -  kullanıcı resmi insan kendi arazisine bile haraç vermeden konteyner koyamıyor yazık ondan sonra niye hayvancılık bitti diyorlar ne reçberlik kaldı ne hayvancılık

Misafir400100 | 05.06.2021

Tarım arazisine ev ve bina yapmanın cezası forum -  kullanıcı resmi aynen öyle

Misafir053043 | 11.07.2021

üretici fotoğrafı

Tarım arazisine ev ve bina yapmanın cezası bin Türk Lirasından az olmamak kaydıyla binanın yapıldığı alanın her metrekaresi için on Türk Lirası idarî para cezası uygulanır. Tarım arazisine izinsiz yapılan Binayı yıkmanız için belediye tarafından size azami iki ay süre verilir. Tarlaya ev yapma cezası eğer yaptığınız ev arazisi Büyük ova koruma kapsamında ise bu ceza metrekare başına 20 tl olarak uygulanır. İki aylık sürenin sonunda binayı yıkmaz iseniz ; valilikçe faaliyet durdurulur idarî para metrekare başına 30 tl olarak uygulanır. İzinsiz bütün yapılar, masrafları Bakanlıkça karşılanmak kaydıyla, bir ay içinde belediyeler veya il özel idarelerince yıkılır ve taşınmazlar tarımsal üretime uygun hale getirilir. Kaçak yapılan binaya ait yıkım ve temizleme masrafları binayı yapan kişi yada kurumdan Tarım Bakanlığı tarafından tahsil edilir.

Misafir1190191 , 04.11.2020

Beğendim  (10)   Beğenmedim (3)
Tarım arazisine ev ve bina yapmanın cezası forum -  alt yorum 1 diğer yorumu göster

Tarım arazisine ev ve bina yapmanın cezası forum -  kullanıcı resmi Ben tarama bir pirafabik yaptım belediye 8000 TL ceza yazdı onu üdedi şimdide saxcılga vermiş ne yapmaliyım

Misafir172047 | 15.02.2021

Tarım arazisine ev ve bina yapmanın cezası forum -  kullanıcı resmi Kaç

Misafir018054 | 18.02.2021

Tarım arazisine ev ve bina yapmanın cezası forum -  kullanıcı resmi Üstat bir daha o belediye başkanına ne oy ver nede slm

Misafir174013 | 26.04.2021

Yorum Yazın

İLGİLİ FORUM BAŞLIKLARI

>> Yeni kurulacak seraların yanına bina yapılabilirmi

>> Tarım arazilerinin satışı nasıl olacak

>> Tapu

>> Tarımsal yapı nedir , tarımsal yapılar hangileridir

>> Tarlaya ne ekebilirim ne önerirsiniz

Kapat ×
Yorum istatistiği: Bu sayfaya yapılan 7 yoruma toplam 79 adet oylama yapılmıştır. 5 üzerinden 3 puan alınmıştır.

Sponsorlu Bağlantılar

Tarımla Uğraşanlar Ne Yapıyor

Selami Çağıl Kuru Soğan için hayırlı bir müşteri arıyor

16-09-2021

Özkan Özkan Elma için hayırlı bir müşteri arıyor

16-09-2021

Hidayet Aydın Elma için hayırlı bir müşteri arıyor

15-09-2021

Recep Yüksel Engin Stevia (Şeker Otu) için hayırlı bir müşteri arıyor

14-09-2021

Diğerleri >>