Tarım arazisine ev ve bina yapmanın cezası - Tarimziraat.com Forum

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Tarım arazisine ev ve bina yapmanın cezası

Tarla ile ilgili konu başlıkları

>> Tarımsal Forum Ana Sayfası >> Tarla Forum >>

Tarım arazisine ev ve bina yapmanın cezası

üretici fotoğrafı

Tarim arazisine kacak yapıların hepsi yikilmali kaldırılmalıdır.ulkemizdeki terör sorunundan büyüktür bu mevzu.resmen Geleceğimiz i çalıyorlar.tum kamu kurumları bu konuda çalışmalı lakin ayak diretiyor bazilari.

Misafir1045078 , 05.04.2021

Beğendim  (0)   Beğenmedim (0)

üretici fotoğrafı

İmar barışına rağmen heryer konteyner ve bağ evi dolu.Varın sebebini siz bulun! Ben bir konteyner satın aldım 5000 metrekare üzerindeki arazime koymak ve ruhsat almak için müracaat ettim. Şu anda sadece ruhsat alana kadar hesaplanan masraflarLihkab bahçeye çevirme 500 tlMimari proje 5000 tlStatik. 3000 tlElektrik proje konteyner içi 1500 tlSu konteyner içi 750Zemin etütü. 750Şantiye şefi 1800 tlTakipçi 1300 tlÖn izin almak için en az 3-4 ay zaman. Görüş istenmeyen kurum neredeyse yok.

Raşit Oytun , 11.11.2020

Beğendim  (0)   Beğenmedim (1)

üretici fotoğrafı

Tarım arazisine ev ve bina yapmanın cezası bin Türk Lirasından az olmamak kaydıyla binanın yapıldığı alanın her metrekaresi için on Türk Lirası idarî para cezası uygulanır. Tarım arazisine izinsiz yapılan Binayı yıkmanız için belediye tarafından size azami iki ay süre verilir. Tarlaya ev yapma cezası eğer yaptığınız ev arazisi Büyük ova koruma kapsamında ise bu ceza metrekare başına 20 tl olarak uygulanır. İki aylık sürenin sonunda binayı yıkmaz iseniz ; valilikçe faaliyet durdurulur idarî para metrekare başına 30 tl olarak uygulanır. İzinsiz bütün yapılar, masrafları Bakanlıkça karşılanmak kaydıyla, bir ay içinde belediyeler veya il özel idarelerince yıkılır ve taşınmazlar tarımsal üretime uygun hale getirilir. Kaçak yapılan binaya ait yıkım ve temizleme masrafları binayı yapan kişi yada kurumdan Tarım Bakanlığı tarafından tahsil edilir.

Misafir1190191 , 04.11.2020

Beğendim  (8)   Beğenmedim (0)

Tarım arazisine ev ve bina yapmanın cezası forum -  kullanıcı resmi Belediyelerin 20000,50000 tl gibi cezalar kestiğini duyuyoruz. Tabii ki şikayet olursa!Ne o ceza ödeniyor, ne bina yıkılıyor. Kanun tek ama herkes, herkurum farklı uyguluyor. Bir çok kişi aynı fiili işliyor, hepsinin akibeti farklı.

Raşit Oytun | 11.11.2020

Tarım arazisine ev ve bina yapmanın cezası forum -  kullanıcı resmi Ben tarama bir pirafabik yaptım belediye 8000 TL ceza yazdı onu üdedi şimdide saxcılga vermiş ne yapmaliyım

Misafir172047 | 15.02.2021

Tarım arazisine ev ve bina yapmanın cezası forum -  kullanıcı resmi Kaç

Misafir018054 | 18.02.2021

Yorum Yazın

İlgili Konular

>> Tarlaya ne ekebilirim ne önerirsiniz

>> Yeni kurulacak seraların yanına bina yapılabilirmi

>> Tarım arazilerinin satışı nasıl olacak

>> Sınırdaş tarım arazilerinde ön alım hakkı kaldırılıyor

>> Tarımsal yapı nedir , tarımsal yapılar hangileridir

Yorum istatistiği: Bu sayfaya yapılan 2 yoruma toplam 9 adet oylama yapılmıştır. 5 üzerinden 4.4 puan alınmıştır.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Tarımla Uğraşanlar Ne Yapıyor

İsmail Katmer Ceviz için hayırlı bir müşteri arıyor

11-04-2021

Şahi̇n Gi̇rgi̇n Antep fıstığı gübreliyor

10-04-2021

Adem Turgut Ceviz almak istiyor

09-04-2021

Hayrullah Özcan Domates ekmek için yer hazırlıyor

08-04-2021

Yılkar Mısır Si̇lajı . Mısır (Silajlık) için hayırlı bir müşteri arıyor