Tarım arazisine ev ve bina yapmanın cezası - Tarimziraat.com Forum

>> Tarımsal Forum Ana Sayfası >> Tarla Forum >>

Tarım arazisine ev ve bina yapmanın cezası

üretici fotoğrafı

Misafir1190191 , 04.11.2020

Tarım arazisine ev ve bina yapmanın cezası bin Türk Lirasından az olmamak kaydıyla binanın yapıldığı alanın her metrekaresi için on Türk Lirası idarî para cezası uygulanır. Tarım arazisine izinsiz yapılan Binayı yıkmanız için belediye tarafından size azami iki ay süre verilir. Tarlaya ev yapma cezası eğer yaptığınız ev arazisi Büyük ova koruma kapsamında ise bu ceza metrekare başına 20 tl olarak uygulanır. İki aylık sürenin sonunda binayı yıkmaz iseniz ; valilikçe faaliyet durdurulur idarî para metrekare başına 30 tl olarak uygulanır. İzinsiz bütün yapılar, masrafları Bakanlıkça karşılanmak kaydıyla, bir ay içinde belediyeler veya il özel idarelerince yıkılır ve taşınmazlar tarımsal üretime uygun hale getirilir. Kaçak yapılan binaya ait yıkım ve temizleme masrafları binayı yapan kişi yada kurumdan Tarım Bakanlığı tarafından tahsil edilir.

dayı yada dayısı olana herşey serbest-

Misafir180242 , 06.06.2022

6 yorum daha yapılmış

üretici fotoğrafı

Misafir1330200 , 06.03.2022

Tarlamda konteyner vardi belediye kaldir dedi kaldirdim takim taklavatim ortada kaldı yagmur yagdimi tuvaletin geldimi yapacak yer yok ben nasil gidipde orda tarim yapayim basimi sokacak kulubeye bile izjn vermiyolar etafda villa dolu ama bana yasak

Aynen ağzına sağlık , fakirin garibanın yaşamaya hakkı yok, yaşasın zenginler için çıkarılan yasalar ,,yok olsun garibana beslenen düşmanlık yasaları...

Misafir490119 , 14.03.2024

1 yorum daha yapılmış

üretici fotoğrafı

Misafir1800109 , 28.02.2022

Benimde 2430 metre yerim var içinde 100 adet meyve ağacım var evimden 60km uzak ta lakin bende hiç bir şekilde malzeme mi çapa makinamı koyacak yer bulamıyorum izin yok 5000 metre ve üzeri olacak diyorlar napayım şimdi satayım mı bu yeribu sistemin acilen değişmesi gerek diyorum İNŞALLAH bir yetkili bu yazımı okur umuduyla bekliyorum

dayın yoksa yapamazsın

üretici fotoğrafı

Misafir1096045 , 13.01.2022

9-10 dm tarla aldım. Ceviz bahçesi hayalim var. Bugün tarım il müdurlüğü ile görüstüm. Bi konteyner koysak ne olur dedik. Projelendirsek belediyeye muracat etsek dedim. Görüs icin Büyük ova kapsaminda olduğundan kurula girecekmiş kuruldan sonrada bakana gidecekmiş. Şimdiye kadar 1 kisiye vermisler izin. Ya şuna bakar mısin 21 m2 konteyner tarlanın binde 2.3 kadar alan ve izin verilmiyor. 100 km git wv yok gölge yok yağmur yağsa tüneyecek yer yok malzeme koyacak yer yok. Tarımn alanları böyle korunacaksa hıç korunmasin. Koruyorum diyeninde Allah belasinı versin. Müslümana gavur eziyeti. Napıyım ben kardeşim. Hani tarımsal üretimdi ne oldu.

üretici fotoğrafı

Misafir1018016 , 24.11.2021

20 MT kontayner koyunca tarım arazileri bitiyorsa kanal İstanbulun geçtiği tarım arazileri ne olacak tabii onlar zenginlere hitap edecek
üretici fotoğrafı

Misafir1188058 , 10.11.2021

Bizler aldığımız tarım arazisinde zaruri ihtiyaçlarımızı giderebilmek için bağ evine kesinlikle çok ihtiyaç duyuyoruz.Düşünmüyorlar mı bu insanlar tuvalet ihtiyacı, üstünü değiştirme ihtiyaçlarını nasıl yapacaklar.Benim evimle tarlam arasında 40km mesafe var.Benim özel mülküm de ben neden meyvemi sebzemi organik ve ilaçsız üretip yiyemiyorum.Lütfen bu konuda çok acil çözümler yapılsın.Gerekli mercilere ulaşıp derdimizi anlatalım.

Tapulu olsa bile bizim değil demek ki.Kendi tapulu arazinde izin al bu ne saçmalık.

Misafir054090 , 20.02.2022

1 yorum daha yapılmış

üretici fotoğrafı

Misafir1170201 , 16.07.2021

Tarlama 3*7 bir konteyner koydum. Anında belediye ekipleri yapı tatil belgesini kapıya asmışlar. 3bin lira cezası olacakmıs ve ayrıca adli mercilere durum bildirilecekmis. Tarlada insanlar dinlenme, yemek yada zaruri ihtiyaçları nasıl karsilayacak. Bir çözüm de sunulmuyor yetkililer tarafından. Bu konuda acil düzenleme yapılmalı.

Cezayı ödeyince peşini bırakıyorlarmı?

Misafir060205 , 15.09.2021

üretici fotoğrafı

Misafir1185024 , 15.06.2021

Kendi tapulu arazime standartlara göre yapılmış 20 veya 30 M2 konteynır koymak için ruhsat istemek tam bir daçmalık o arazi benim ve konteynırda benim kendi malım için neden izin almalıyım, nerede kaldı özel mülkiyet kavrammı

Seçim öncesi fırsat görüp büyük şehir yakınındaki tarım arazilerine tapulu tarlalarının istediği konumabiri tarla ortasına biri tepesine biri deresine ev dikmeye başladılar. Komşu parsel olarak hayvancılık yapmak istesem kavga edeceğiz yada tarlama hayvan gübresi dökecek olsam komşularla kötü olacağım. İnşaat faaliyeti ve orman açmalara engel olacak devlet nerede?

Misafir510191 , 23.02.2023

3 yorum daha yapılmış

üretici fotoğrafı

Misafir1137030 , 15.05.2021

Merhaba, ben tarımsal arazi olarak geçen bir tarlada ev aldım. O evi 3 er metre ön ve arka cepheden genişletmek için kalıp çaktım. Biri şikayet etmiş. 1 hafta durdurma kararı verdiler. Yasaktan sonra gelip izin al dediler. Sizce bu genişletmeye izin alabilirmiyim

dayısı olmayana yasak dayın varsa villa bile yaparsın

1 yorum daha yapılmış

üretici fotoğrafı

Misafir1091024 , 05.05.2021

Ben bu işten bişey anlamadım köyde ev yapacak yer yok yolun kenarında yerim var altı 70 yıldır etkilemiyor tarım arazisi deniliyor gelin inceleyin taşlı yer diyorum dinleyen yok ne yapalım sonrada köyden şehire gelin diyorlar

haklısınız arazi koruma kanununda iyi bir değişiklik yapılması gerekli

Misafir307600 , 12.05.2021

üretici fotoğrafı

Misafir1045078 , 05.04.2021

Tarim arazisine kacak yapıların hepsi yikilmali kaldırılmalıdır.ulkemizdeki terör sorunundan büyüktür bu mevzu.resmen Geleceğimiz i çalıyorlar.tum kamu kurumları bu konuda çalışmalı lakin ayak diretiyor bazilari.

Hobi evleri serbest galiba peynir ekmek gibi satiliyor

Misafir011500 , 20.11.2022

3 yorum daha yapılmış

üretici fotoğrafı

Raşit Oytun , 11.11.2020

İmar barışına rağmen heryer konteyner ve bağ evi dolu.Varın sebebini siz bulun! Ben bir konteyner satın aldım 5000 metrekare üzerindeki arazime koymak ve ruhsat almak için müracaat ettim. Şu anda sadece ruhsat alana kadar hesaplanan masraflarLihkab bahçeye çevirme 500 tlMimari proje 5000 tlStatik. 3000 tlElektrik proje konteyner içi 1500 tlSu konteyner içi 750Zemin etütü. 750Şantiye şefi 1800 tlTakipçi 1300 tlÖn izin almak için en az 3-4 ay zaman. Görüş istenmeyen kurum neredeyse yok.

bu düzende fakirsen yaşamaya hakkın yok-kanunlar örümcek ağına benzer bal arıları takılır-eşşek arıları ağı yırtar geçer

5 yorum daha yapılmış

Yorum Yazın

İLGİLİ FORUM BAŞLIKLARI

>> Tekirdağ Karlı mahallesi 15 dönüm tarla icar

>> Tapu

>> Sınırdaş tarım arazilerinde ön alım hakkı kaldırılıyor

>> Tarım arazilerinin satışı nasıl olacak

>> Tarlaya ne ekebilirim ne önerirsiniz

Kapat ×

Sponsorlu Bağlantılar

tarimziraaat.com © 2008