Sınırdaş tarım arazilerinde ön alım hakkı kaldırılıyor - Tarimziraat.com Forum

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Sınırdaş tarım arazilerinde ön alım hakkı kaldırılıyor

Tarla ile ilgili konu başlıkları

>> Tarımsal Forum Ana Sayfası >> Tarla Forum >>

Sınırdaş tarım arazilerinde ön alım hakkı kaldırılıyor

üretici fotoğrafı

Davalik olanlar ne olacak

Misafir1024027 , 18.11.2020

Beğendim  (1)   Beğenmedim (1)

Sınırdaş tarım arazilerinde ön alım hakkı kaldırılıyor forum -  kullanıcı resmi Evet ne olacak

Misafir460228 | 28.11.2020

Sınırdaş tarım arazilerinde ön alım hakkı kaldırılıyor forum -  kullanıcı resmi Ne olacak

Misafir460228 | 29.11.2020

üretici fotoğrafı

7255 sayılı kanunla sınırdas olanların önalım hakkı kaldırıldı ancak kanun çıkmadan önce dava açan fakat daha sonuçlanmayan davalar ne olur

Misafir1121041 , 12.11.2020

Beğendim  (5)   Beğenmedim (0)

Sınırdaş tarım arazilerinde ön alım hakkı kaldırılıyor forum -  kullanıcı resmi Bizimde dava mız var ne olacak bilen yok

Misafir058065 | 14.11.2020

üretici fotoğrafı

Sınırdaş komşu tarım arazilerinde ön alım şufa hakkı 7255 sayılı Gıda, Tarım ve Orman Alanında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanununun 20.maddesine göre 4 kasım 2020 tarihinde kaldırıldı

Misafir1190191 , 04.11.2020

Beğendim  (1)   Beğenmedim (2)

Sınırdaş tarım arazilerinde ön alım hakkı kaldırılıyor forum -  kullanıcı resmi Gözümüz aydın bugün kaldırıldı.

Misafir101016 | 04.11.2020

üretici fotoğrafı

Birçok insan perişan oldu. Yüzlerce insanın yıllarca biriktirip aldıkları arazileri ölmüş eşek parasına hiç acımadan ellerinden aldılar. Tarlalarına bile insanlar gitmekten çekinir oldu, arazileri verimsizleşti. Biran önce geciktirilmeden yasalaşmalı.

Misafir1440140 , 10.09.2020

Beğendim  (8)   Beğenmedim (1)

Sınırdaş tarım arazilerinde ön alım hakkı kaldırılıyor forum -  kullanıcı resmi İsviçre Medeni kanunundan alınan bir yasaymış bu. Bizdeki kanuna uyarlanırken tercüme hatası yüzünden, önalım hakkı kullanmak isteyen sınırdaşın gerçek satış değeri yerine rayiç bedeli ödemesi gerekir diye yazılmış olduğu söylentisi var (inanası gelmiyorinsanın).

Misafir440140 | 10.09.2020

üretici fotoğrafı

Sınırdaş arazi sahibinin ön alım hakkı yeni düzenleme ile yürürlükten kaldırılıyor.5403 sayılı kanunun 8/i maddesine göre bir şahıs tarlasını satmak istediğinde komşu tarla sahibinin ön alım hakkı bulunuyordu.Bu uygulama bir çok suistimale sahip oluyordu.Komşu arazi sahipleri sınırlarında satılan arazileri mahkeme kararı ile değerinin çok altında satın alıyorlardı.Meclis başkanlığına sunulan Gıda, Tarım ve Orman Alanında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Teklifi ile bu ön alım hakkı kaldırılıyor.

Tarim Z , 25.06.2020

Beğendim  (16)   Beğenmedim (0)

Yorum Yazın

İlgili Konular

>> Tarımsal yapı nedir , tarımsal yapılar hangileridir

>> Tarım arazilerinin satışı nasıl olacak

>> Yeni kurulacak seraların yanına bina yapılabilirmi

>> Tarım arazisine ev ve bina yapmanın cezası

>> Tapu

Yorum istatistiği: Bu sayfaya yapılan 5 yoruma toplam 35 adet oylama yapılmıştır. 5 üzerinden 4.4 puan alınmıştır.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar