Tarimziraat.com Forum

üretici fotoğrafı

Tarim Z , 07.09.2018

4081 Sayılı Çiftçi Mallarını Korunması Hakkındaki Kanunun 34. Maddesinde, 28 Nisan 2018 Tarih ve 30405 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnameyle yapılan değişiklikle Kamu kuruluşları ile gerçek veya tüzel kişilere ait tarımsal işletmelerin kendi koruma tedbirlerini almaları durumunda, bu işletmelerden koruma ücreti alınmaz ve bu işletmelere koruma sandığından herhangi bir tazminat ödenmez denilmektedir.Yani Çiftçi mallarını korumaya üye olmak zorunlu değildir.

Ayvalikta yeni zeytinlik aldım .Çiftçi malları baskani , üye olmadığım için zeytinligime girmeme engel oluyor ,bekçilere talimat verdi ? Bu derneği ilk defa duydum .

Misafir034020 , 21.11.2022

Arkadaşlar bu konu hakkında uygulamada sorunla karşılaşan var mı?

Misafir430153 , 29.09.2019

Yapılan kanun değişikliği ile koruma hizmetlerinin, hizmet alanların isteğine bağlı olarak alınacağına ve kendi koruma tedbirlerini almaları durumunda da, bitkisel veya hayvansal veya su ürünlerinin üretimi için tarımsal faaliyet yapan tarımsal işletmelerden koruma ücreti alınmayacağına işaret etmiş olup olup, alınacak koruma tebdirleri ile ilgili de herhangi bir tanımlama ve sınırlama getirmemiştir.Bu sebeple ben koruma hizmetlerimi kendim alıyorum diyerek murakebe heyetine başvurduğunuzda sizden koruma ücreti talep edemezler, ederler ise mahkemeye başvurarak yapılan işlemin iptalini isteyebilirsiniz.

Misafir670122 , 28.01.2019

Peki, ''kendi koruma tedbirlerini almak'' dan maksad nedir? yani çiftçi malları koruma başkanlığı sen şu tedbiri almamışsın, bunu yapmamışsın diyerek çıkışı onaylamayabilir mi? yoksa sadece bir dilekçe vermek yetiyor mu? lütfen bilen biri bilgi versin. bıktım şu boşuna koruma parası ödemekten

Misafir430153 , 27.01.2019

Sponsorlu Bağlantılar

tarimziraaat.com © 2008