Bu yıl depodaki soğanlar neden erken çimlenmeye başladı - Tarimziraat.com Forum

>> Tarımsal Forum Ana Sayfası >> Soğan (Kuru) Forum >>

Bu yıl depodaki soğanlar neden erken çimlenmeye başladı

üretici fotoğrafı

Misafir1490166 , 22.02.2015

en dayanıklı soğan bizim yerli o yassı sert acı tekirdağ soğanıdır.hibrit soğanlardan elde edilen melezler birbirine yakın dayanıklılıktadır.
üretici fotoğrafı

Misafir1030202 , 22.02.2015

çok teşekkür ederim kardeşim kaç senedir vıto ekiyom ama pan Daha dayanıklı diyorlar doğrumu

üretici fotoğrafı

Misafir1490111 , 22.02.2015

ikiside aynı arkadaş.tarlada tam olduysa.ıslanmayıp donmayıp depoya girdiyse,çuvallara bozuk ve çatal soğan konmadıysa ve depo şartlarında iyiyse.ikisinin de depo ömrü aynıdır.vito da fitonun çakmasıdır ek bilgi.orjinali fitodur.
üretici fotoğrafı

Misafir1110168 , 21.02.2015

ya arkadaşlar cimlenme yönünden pan mi Daha çok vıto mu Daha çok cimlenir tecrübelerinizi ve bilgilerinizi bekliyorum şimdiden çok teşekkürler

üretici fotoğrafı

Misafir1490246 , 20.02.2015

arkadaşlar ben konya gökpınarlıyım bizim soğanlar pan 88 bu yıl hiç açma yok geçen 100 ton verdim tüccar anbar değişsin iyi olur dedi Polatlı yaralıya aktardı inanın 20 çuvalda sadece tek tük açma vaedı buyılki kadar sağlam soğan ilk defa gördüm bende kuraklıkla alakalı olabilir
üretici fotoğrafı

Misafir1144043 , 20.02.2015

çimlenmeye bir önemli faktör de;soğanları depoya koyduk ama,aralık ayına kadar sıcaklıklar düşmedi.soğan soğuk şokunu alamadı.depolarda içten içe kendini kaynattı,nem yaptı kendini uyandırdı.
üretici fotoğrafı

Misafir1480100 , 20.02.2015

makineleşmek çözüm olur.yağmur yağsada soğan namlularını aktarabilir kolay kurutabiliriz.yeniden pançak atmasını önler,kurumak üzere olan soğanın yeniden canlanmasını engelleriz.kaliteyi bozan şeyleri önlemek makinelerdedir.
üretici fotoğrafı

Misafir1480100 , 20.02.2015

söküldükten sonra kurumaya bırakılan soğan yağmur yerse depoda çabuk yeşeriyor.sökümden sonra donarsa da çuvala girince dayanıksız oluyor.bir de tarlada uzun süre yatarsa topraktan hastalık alıyor.bu sene en büyük zararı dolu yaptı.

Yorum Yazın

İLGİLİ FORUM BAŞLIKLARI

>> 1 dönümden kaç kg Kuru Soğan alınır

>> Kuru Soğan kaç günde yetişir

>> Kuru soğan maliyeti ne olur

>> Kışa en dayanıklı soğan çeşidi hangisidir

>> Polatlıda salı gününe kadar soğan satışı yapılmayacakmış

Kapat ×

Sponsorlu Bağlantılar

tarimziraaat.com © 2008