Enter limon ağaçlarına taban gübresi ne veriyorsunuz arkadaşlar - Tarimziraat.com Forum

Sponsorlu Bağlantılar

Enter limon ağaçlarına taban gübresi ne veriyorsunuz arkadaşlar

>> Tarımsal Forum Ana Sayfası >> Limon Forum >>

Enter limon ağaçlarına taban gübresi ne veriyorsunuz arkadaşlar

Enter limon  ağaçlarına taban gübresi ne veriyorsunuz arkadaşlar forum -  kullanıcı resmi

DAP gübresi ve örganik gübre yi paçal yap karıştır ver tabiki en güzeli toprak tahlili yaptırmak

Misafir1135043 , 06.01.2019

Beğendim  (1)   Beğenmedim (0)

Enter limon  ağaçlarına taban gübresi ne veriyorsunuz arkadaşlar forum -  kullanıcı resmi

Oran nedir yetişkin ağaç başına düşen miktar ne kadar olacak

Misafir1072071 , 06.01.2019

Yetişkin ağaçlar için (15ve üzeri) için DAP 1.5 kg organik gübre ise 5 kg tavuk gübresi örneğin gecen yıl kullandıysan kullanma ilaveten Mart başı amonyum sülfat 1-1-5 kg ağaç başı çok iyi sonuç alırsın

Ben geçen sene tavuk gübresi vermiştim acaba sadece dap mi versem normalde super 15 veriyorum her sene sizce nasıldır

Misafir1540174 , 06.01.2019

Gecen yıl verdiyseniz gerekmez her yıl kullanım toprakta tuzluluk problemi oluşturabilir DAP gübresi ni bugünlerde atmanız cok daha iyi olacaktır subat sonu Mart başı 1 kg amonyum sülfat gübresi serperek verebilirsiniz içerisinde kükürt de olduğundan topraktaki bağlı besinleri Cözmesine yardımcı olacaktır

Yorum Yazın

İlgili Konular

>> Yeni limon bahçesi kuracaklara hangi çeşitleri önerirsiniz

>> Bölgenizdeki limonlarda don zararı varmı

>> Limonda tripsle nasıl mücadele edilir

>> Limonu depoda uzun süre nasıl dayanıklı tutarız

>> Bir agac tan ortalama kac kilo limon cıkar

Yorum istatistiği: Bu sayfaya yapılan 5 yoruma toplam 5 adet oylama yapılmıştır. 5 üzerinden 5 puan alınmıştır.

Sponsorlu Bağlantılar