Tarımsal yapı nedir , tarımsal yapılar hangileridir - Tarimziraat.com Forum

>> Tarımsal Forum Ana Sayfası >> Tarla Forum >>

Tarımsal yapı nedir , tarımsal yapılar hangileridir

üretici fotoğrafı

Tarim Z , 19.10.2018

Ayrıca ipek böcekçiliği tesisleri, hara (at üretimi), evcil hayvanların ve bilimsel araştırmalarda kullanılan hayvanların üretim tesisleri, silo, lisanslı depo, bitkisel üretimden elde edilen ürünlerin depolandığı soğuk hava deposu (kasalama ve tasnif etme ünitesi dahil), solucan ve solucan gübresi üretim tesisleri, yeni bir ürün elde edilmeyen hububat kırma, tarımsal ürün yıkama ve bitkisel ürünleri kurutma tesisi (mısır, ayçiçeği, çeltik, meyve ve bunun gibi), mantar üretim tesisleride tarımsal yapılar sınıfına girmektedir.
üretici fotoğrafı

Tarim Z , 19.10.2018

Toprak koruma ve sulamaya yönelik altyapı tesisleri, entegre nitelikte olmayan hayvancılık ve su ürünleri üretim ve muhafaza tesisleri ile zorunlu olarak tesis edilmesi gerekli olan müştemilatı, mandıra, üreticinin bitkisel üretime bağlı olarak elde ettiği ürünü için ihtiyaç duyacağı yeterli boyut ve hacimde depolar, un değirmeni, tarım alet ve makinelerinin muhafazasında kullanılan sundurma ve çiftlik atölyeleri, seralar, tarımsal işletmede üretilen ürünün özelliği itibarıyla hasattan sonra iki saat içinde işlenmediği takdirde ürünün kalite ve besin değeri kaybolması söz konusu ise bu ürünlerin işlenmesi için kurulan tesislere tarımsal yapılar denir.

Yorum Yazın

İLGİLİ FORUM BAŞLIKLARI

>> Tapu sahibi ölmüş arazi çks ye nasıl kayıt ettirilir

>> Tarım arazisine ev ve bina yapmanın cezası

>> Sınırdaş tarım arazilerinde ön alım hakkı kaldırılıyor

>> Tekirdağ Karlı mahallesi 15 dönüm tarla icar

>> muğla, dalaman, 30 dönüm sulu tarla, kiralık

Kapat ×

Sponsorlu Bağlantılar

tarimziraaat.com © 2008