Patates yumrularında çatlama neden olur nasıl önlenir - Tarimziraat.com Forum

Sponsorlu Bağlantılar

Patates yumrularında çatlama neden olur nasıl önlenir

>> Tarımsal Forum Ana Sayfası >> Patates Forum >>

Patates yumrularında çatlama neden olur nasıl önlenir

Patates yumrularında çatlama neden olur nasıl önlenir forum -  kullanıcı resmi

yaşlı tohum ve en önekliside fazla azot. azotlu gübreleri 2-3 kezde degil 5-6 kez yayarak verilise ve tarlada megil yoksa çatlama olmaz

Misafir1410219 , 26.08.2013

Beğendim  (1)   Beğenmedim (0)

tarla derin surulduyse toprak yumuşak olduguna patates catlak yapar topra derin surmeyin topra sıkıştırın bır patates cinsi var catlakyapar bunuda unutmayın bay Cifciler bol kazanclar

Misafir1080166 , 18.09.2013

Beğendim  (1)   Beğenmedim (1)

marabelde yaşlı tohumda daha çok agrianında geninde değişiklik var genç tohumdada çatlak yapıyor ayrıca fazla su çekmeden dolayı ince su çatlağı yapar

Misafir1540207 , 11.01.2015

arkadaşlar patates tarlaları aşırı sulandığın toprakta yıkanma olayı meydana geliyor kireç kalmıyo ondan dolayı çatlak oluyo yani kalsiyum eksikliği görülüyo

Misafir1252034 , 12.01.2015

çatlak yapmasının sebebi erken ekim yapılması,boğaz gübresinin yani azotlu gübrelerin tk seferde verilmesinden patates birden büyüme geçiyor.bunun için azotlu gübreleri 3 seferde vermek ve saf azotu dekarda 12-13 kg mı geçmemek gerekir diye düşünüyorum

Misafir1150034 , 13.01.2015

azotlu gübreyi potasyumla dengelemek çok önemli

Misafir1480123 , 13.01.2015

Arkadaslar iyi gunler ben de ziraat mühendisi adayiyim öğrenciyim bi sorum olacak patates tohumunda göz yerine ince ince kıl gibi bişeyler çıkıyo ve bu tohumu ekince o tohum döl vermiyo bu tohumunda böyle olmasinin nedeni nedir acba çok önemli lütfen cevaplayin

Misafir1400105 , 26.05.2016

Beğendim  (1)   Beğenmedim (1)
Patates yumrularında çatlama neden olur nasıl önlenir forum -  alt yorum 2 diğer yorumu göster

Patates yumrularında çatlama neden olur nasıl önlenir forum -  kullanıcı resmi O tohum erkek sengibi

Misafir800208 |26.07.2016

Patates yumrularında çatlama neden olur nasıl önlenir forum -  kullanıcı resmi Patates yumrulari neden küçük oluyor bu konu hakkında bilgi verirmisiniz

Misafir960203 |09.10.2016

Patates yumrularında çatlama neden olur nasıl önlenir forum -  kullanıcı resmi İnce cılız filiz bizde kısır denir 35 yıllık deyimime göre toprak dan olduğunu tesbit ettim bolu nun her bölgesinde ekim yaptım bolunun güneyinde yüzde 1-2 arasında kuzeyinde yüzde 10-20 arasında oluyor buda toprak ile ilgili olduğunu gösteriyor ben 35 yıllık hayat okulu okudum

Misafir700155 |30.03.2018

Hepside sallama

Misafir1184013 , 13.04.2017

Patates yumrularında çatlama neden olur nasıl önlenir forum -  kullanıcı resmi Cılız çıkış için topraktandır diyen arkadaş. Komiksin. Biraz araştır sonra bilmişlik yap. 35 yıllık deneyimmiş.

Misafir440225 |12.08.2018

Yorum Yazın

İlgili Konular

>> En verimli patates tohumu

>> Patatesleri ekmeye başladınızmı

>> Ekimden sonra sıcaklık sıfırın altına düşerse ekilen patates tohumu soğuktan zarar görürmü

>> Depodaki patatesler soğuktan nasıl korunur

>> Patateste mildiyo hastalığının çaresi

Yorum istatistiği: Bu sayfaya yapılan 8 yoruma toplam 10 adet oylama yapılmıştır. 5 üzerinden 4 puan alınmıştır.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar