Ana Sayfa Ana Sayfa Kullanıcı Girişi Üye Girişi Kullanıcı Kaydı Üye Kaydı Reklam Reklam İletişim İletişim
Türk Traktör 2. El Kampanyası
Site Konumunuz »» Ana Sayfa »» Tarım Haberleri  »» Mansoft Süt Sığırcılığı Sürü Yönetim Sistemi

Mansoft Süt Sığırcılığı Sürü Yönetim Sistemi
Tarih: 04 Nisan 2010 Pazar

Bilgi teknolojilerinin son derece geliştiği günümüzde, her sektörde olduğu gibi süt sığırı yetiştiriciliğinde de bilgisayar uygulamalarının kullanımı bir zorunluluk haline gelmiştir.

Bilgisayar programlarının kullanımı ile her türlü bilginin hızlı bir şekilde saklanabilmesi ve güvenli bir şekilde muhafa edilebilmesi, varolan verilere birçok farklı gruplamalar ile saniyeler içerisinde ulaşılabilmesi ve birbirini etkileyen bir çok olağan işin otomatize edilerek iş yükünün azaltılması sağlanır. Tüm bunlar ise sadece zamandan değil, ayrıca emekten dolayısı ile toplam maliyetten tasarrufu sağlar. Bununla birlikte, bilgiye ulaşma süresi ve ulaşılan bilginin ihtiyaçlara verdiği cevap ise çok daha tatmin edicidir.

Mansoft Sürü Yönetim Sistemi, windows tabanlı, kullanımı oldukça basit fakat en yeni yazılım teknolojileri kullanılarak hazırlanmış son derece profesyonel bir bilgisayar otomasyonudur. Başlangıç büyüklüğü 10Mb dan daha az olduğu için, www.mfyazilim.com adresinden çok kısa bir sürede bilgisayara indirilip, ortalama güçteki bir bilgisayar ile 1 dakikadan daha az bir sürede kurulumu yapılabilir. İlk kurulum için, üzerinde Microsoft Office kurulu olan herhangi bir Windows sürümü (Ref. 1) yüklü bir bilgisayardan başka hiçbir şeye ihtiyaç duyulmaz.

Mansoft Sürü Yönetim Sistemi ' ne test verilerinin girilip programın kullanımının öğrenilmesinden sonra gerçek verilerin girilmeye başlanması için tek yapılması gereken şey lisans alınmasıdır. Lisans talebi ise birkaç dakika sürer ve Mansoft merkez olabildiğince hızlı bir şekilde yeni lisansınızı size gönderir ve programınızı aktifleştirmenize yardım eder. Sonrasında güvenle gerçek verilerinizi girebilir ve Mansoft Merkez destek garantisi ile günlük işlemlerinizi daha profesyonel olarak gerçekleştirebilirsiniz. Bir çiftlik için alınan bir lisans ile ilgili çiftlikteki tüm bilgisayarlara mansoft kurulabilir (Ref. 2). Dolayısı ile tek bir lisans ile çiftlikteki tüm uzman ve teknisyenler kendilerine ait kullanıcılar ile sisteme ulaşabilir.

Mansoft Sürü Yönetim Sistemi üzerinde istenildiği kadar program kullanıcısı açılabilir ve herbir kullanıcıya ekranlar bazında istenilen haklar verilebilir. Mansoft'un yedeklenmesi, windows üzerinden "kopyalama-yapıştırma" kadar kolaydır, herhangi bir özel işlem gerektirmez.

Mansoft Sürü Yönetim Sistemi olabildiğince parametrikdir, yani herbir çiftliğe özel tanımlamalar yapılabilmesini sağlar (ırklar, aşı tipleri gibi). Böylece, herhangi bir ön koşul olmaksızın, veriler gerçekte olduğu gibi kaydedilir ve gerçekten istenilen raporlara ulaşılır.

Mansoft Sürü Yönetim Sistemi oldukça hızlıdır, ortalama büyüklükteki bir çiftlikte (veriler itibarı ile) ortalama güçteki bir bilgisayar ile birçok işlemin yapılması saniyeler sürer. En karmaşık raporların alınması dahi birkaç dakikayı geçmez(Ref. 3). Mansoft, resmi kurumlarca istenilen bilgileri, bu kurumlarca istenilen formatta ve yine bu kurumlarca kabul edilen hesaplama yöntemlerine göre hazırlar. Bunun için kullanıcılar tarafından yapılması gerekli ek hiçbir iş yoktur, verilerin zamanında ve düzgün olarak girilmesi yeterlidir.

Mansoft Sürü Yönetim Sistemi, bir çok işlemi otomatik olarak yapar, çiftliklerin iş yükünü önemli ölçüde azaltır ve hata olasılığını olabildiğince düşürür( doğumla birlikte otomatik olarak pedigri kartı ve laktasyon kaydı açmak gibi). Mansoft, veriler üzerinde değişikliğe sebep olacak önemli işlemleri yapmadan önce mutlaka kullanıcıları uyarır ve onay talep eder.

Kaynak : M&F Yazılım

by Tarım Ziraat

Bu haber 1974 defa görüntülendi


Tarım Ürünleri Alım Satım İlanları
Tarih Ürün Teslim Zamanı
Dün Satılık Kuru Soğan Hemen teslim
Dün Satılık Arpa sapı balyası Hemen teslim
Dün Satılık Patates Hemen teslim
Dün Satılık Sığır Hemen teslim
Dün Satılık Mısır Silajı Hemen teslim
Diğer ilanları Göster >>  |    Sende ilan Ver >>
Forum bölümündeki son paylaşımlar
Çeltik ekmeyecekler yerine ne ekmeyi düşünüyor (10 yorum)
Patates böceği ile mücadele etmeyi başaran varmı (9 yorum)
Soğan ekiminde hangi marka mibzer kullanıyorsunuz (10 yorum)
Beyaz-sarı-mavi haşhaş arasında ne fark var (1 yorum)
Cameo ve meco çeltik çeşitleri hakkında yorumlarınız (15 yorum)
Diğer forum başlıkları >>
Yorum Ekle/Görüş Bildir
Ip Numaranız54.161.212.7
Adınız Soyadınız
E-mail Adresi
Telefon Numarası
Yorumunuz
Yandaki kutucuğa 234 Yazınız

Copyright 2015 - tarimziraat.com   Facebook Twitter