Sponsorlu Bağlantılar
Tarım ve Ziraat Bilgi Bankası

2016 Yılı Yaş Çay Ürünü İçin Fark Ödemesi Desteği Yapılmasına Dair Tebliğ Yayımlandı.

 2016 Yılı Yaş Çay Ürünü İçin Fark  Ödemesi Desteği Yapılmasına Dair Tebliğ Yayımlandı.
Tarih: 8 Kasım 2016 Salı

Doğu Karadeniz, Çoruh ve Orta Karadeniz havzalarında desteklemeye esas 2016 yılı üretim sezonunda üretilen ve satışı yapılan yaş çay yaprağına fark ödemesi desteği verilecek.

Ödemeler; ruhsatlı üretici olup Karardan önceki yaş çay ürünü destekleme ödemelerine ilişkin kararnameler doğrultusunda yaş çay ürünü destekleme ödemelerinden faydalanmak için kamu ve/veya özel sektör işletmelerine başvuruda bulunan ve 2016 yılı üretim sezonunda da üreticiliği devam eden ruhsatlı üreticiler ile ilk defa 2016 yılı üretim sezonunda yaş çay yaprağı üreterek satışını yapan, ruhsatlı üreticilere yapılır.

Ruhsatlı üreticilere 2016 yılı yaş çay ürünü için fark ödemesi desteği yapılır. Fark ödemesi desteği kilogram başına, 13 kuruş olarak belirlenmiştir.

Ruhsatlı üretici olup Karardan önceki yaş çay ürünü destekleme ödemelerine ilişkin kararnameler doğrultusunda yaş çay ürünü destekleme ödemelerinden faydalanmak için kamu ve/veya özel sektör işletmelerine başvuruda bulunan ve 2016 yılı üretim sezonunda da üreticiliği devam eden ruhsatlı üreticilerin belgeleri, 2016 yılı fark ödemesi desteği için de geçerlidir. Kamu ve özel sektör işletmeleri tarafından, bu üreticilere 2016 yılı üretim sezonunda sattıkları yaş çay miktarı üzerinden, üretici başvurusu olmaksızın 2016 yılı fark ödemesi desteği düzenlenir. Ancak kamu ve/veya özel sektör işletmelerine 2016 yılı üretim sezonunda sattıkları yaş çay nedeniyle, bu fark ödemesi desteğinden ilk defa yararlanmak isteyenler ile bu yıl farklı özel sektör işletmelerine yaş çay satan ruhsatlı üreticiler, 23/12/2016 tarihi mesai bitimine kadar çiftçi belgesi ve Ek-1'de yer alan başvuru dilekçesi ile birlikte T.C. kimlik numarasını beyan ederek yaş çay sattıkları kamu ve/veya özel sektör işletmelerine başvururlar. Başvuru dilekçesi ve çiftçi belgesinin yaş çay satılan tüm kamu ve özel sektör işletmelerine verilmesi zorunludur.

Kaynak: www.resmigazete.gov.tr

Bu haber 1103 defa görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Yorum Yaz

Adınız Soyadınız
E-mail Adresi
Telefon Numarası
Yorumunuz
Bizi Takip Edin...
Site İçi Arama