Sponsorlu Bağlantılar
Tarım ve Ziraat Bilgi Bankası

Rüzgar makinesi (pervanesi) Hibe Başvuru Şartları ve İstenen Belgeler

Rüzgar makinesi (pervanesi) Hibe Başvurusu :
- Rüzgar makinesi (pervanesi), meyve ve bağ alanlarında iklime bağlı olarak oluşacak don zararının önlenmesine yönelik kullanılan ekipmanlardır.

- Rüzgar makinesi için başvuruda bulunacak üreticilerin kendi adına başvuru tarihinden önce tesis edilmiş en az 20 dekar bağ - bahçeye sahip olmaları gerekmektedir.

- Tebliğde belirlenen üst limitleri aşmamak kaydıyla bağ-bahçe alanının genişliğine bağlı olarak birden fazla sayıda rüzgar pervanesi hibe kapsamında desteklenir.

Başvuruda İstenecek Belgeler (Hibe Başvuru formunun ekleri) :

1. Makine-Ekipman Bilgi Formu
2. Şirketler veya bireyler için ÇKS belgesi, tarımsal amaçlı kooperatifler ve benzerleri için ise yönetim kurulu karar defterinde üyelerinin isimleri ve arazi miktarları belirten yönetim kurulu kararı istenir.
3. Teknik Şartname
4. Piyasa fiyat araştırması beyanı veya proforma fatura
5. Tüzel kişiliğin yatırıma başvuru için aldığı yetkili kurul kararı ve başvuru sahibinin başvuru için yetkilendirme kararı ve imza sirküleri

Satın alma aşamasında yatırımcının yükleniciden isteyeceği teknik belgeler:
1.Garanti Belgesi
2.Satış Sonrası Hizmet Yeterlilik Belgesi (yetkili servis belgesi)
3.Yerli ve İthal Makine Ekipmanlar için Deney Raporu ( Tarımsal Mekanizasyon araçlarının 11.10.2000 tarih ve 2000/37 sayılı tebliğ gereğince bakanlık tarafından yetkilendirilmiş 14 Ziraat Fakültesi ve 2 bakanlık kuruluşundan alınmış teknik rapor)
4.. İthal makinelerin mevcut teknik mevzuata uygun CE belgesi
5.Teknik Özellik Belgesi ve Türkçe Bakım ve Kullanma Kılavuzu


Sponsorlu Bağlantılar

Yorumlar (2)

Denizli çal denizler de 23 dekar kiraz bahçem var çiçeklenme döneminde don riski var rüzgar makinesi hibe yardımından faydalanmak istiyorum bu konuda hakkında açıklayıcı bilgi ile kaliteli makineleri üreten firmalar hakkında bilgi verirseniz sevinirim. saygılarımla Celil Özkaya

celil özkaya | 4 Şubat 2012 Cumartesi , 12:55 | c.ozkaya09@gmail.com | 533 6585772


Yarenler sera ltd. Şti. Olarak kendi imalatımız mobil don pervanesi yapmaktayız görüşmek isteriz 05419451645

Halil çağlar | 20.1.2017 | 09:41

Denizli Çal denizler kasabasında (Baklan ovası)23 dekar 0900 (1400 Ad)kiraz diktim ağaçlarım 3 yaşında bölgenin 30 yıllık metorolojik verilerinde don riski bulunmaktadır Tarım bakanlığının "Rüzgar makinesi"hibe desteğinden yararlanmak istiyorum müracaat tarihi ve bu makinelerin üreticileri hakkında bilgi verirseniz sevinirim. Saygılarımla celil özkaya

celil özkaya | 24 Şubat 2012 Cuma , 19:53 | c.ozkaya09@gmail.com | 533 6585772

Yorum Yaz

Adınız Soyadınız
E-mail Adresi
Telefon Numarası
Yorumunuz
Bizi Takip Edin...
Site İçi Arama